________

V pátek jsem si vzal dovolenou a ráno v půl páté jsem s kamarádem vyrazil na HZS Ferratu na Martinskou holi. Mysleli jsme, že projedeme ráno bez nehod na silnici, ale to jsme se mýlili. Po desáté jsme parkovali auto na točně autobusu v Podstráne. Podle Pivovarského potoka jsme se přesunuli k vlastní Ferratě. Cesta k ní byla procházka jak potokem Slovenského Ráje. Hezké.

U Ferraty  jsme dohnaly skupinky výletníků. Takže jsme čekali než se před námi posunou. Za námi už také  funěli a bez jištění, takže byli rychlejší a museli jsme se vyhýbat. Nakonec celá posunující se squadra čekala, protož se na Céčku udělal špunt. Proto jsme zvolili lehčí trasu a nakonec jsme ji šli úplně sami.   Nahoře jsme byli ve dvě hodiny. Start 500m, konec 1245m výšky. Ještě jsme na ní našli tři kešky.

Po modré jsme  došli do hospody na oběd, kuře z rýží, tři piva Staropramen, kafe, vše za necelých 20 éček. Počasí bylo pořád suprové. Po žluté jsme se dokutáleli k autu a po převléknutí jsem si ještě dali občerstvení naproti v hospodě. Já dvě piva Martins, která byla fakt dobrá. Číšnice byla  mladá holka a docela kmitala. Kamarád se chtěl podívat ještě na Ferratu do Višňové. Lom jsme našli, ale nebyly zde žádné směrové tabule, takže se domníváme, že stěnu jsme pravděpodobně objevili, ale byla tak pro horolezce. Stmívalo se, proto jsme už na nic nečekali a rozjeli se domů. Po jedenácté večer jsme byli už v Pelhřimově.

 


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

056428
DnesDnes12
VčeraVčera36
Tento víkendTento víkend149
Tento měsícTento měsíc460
CelkemCelkem56428