________

Jeden zimní prodloužený víkend jsem věnoval leháru ve Velkém Mederu. Ubytko jsem sehnal v hotelu Thermal Varga. Za 4 dny se vstupy do termálu, s polopenzí pro dva, zimní akce -  294éček. Dopoledne ve čtvrtek jsem naložil auto, v Brně jsem nechal psa a tradá na Slováč. V Bratislavě už cedule naznačovaly problém s odbočením na Rusovce, které jsem ignoroval, protože Google maps mě tahnuly dál. Odbočit se opravdu na Rusovce nedalo. Jet rovně, znamenalo najet na maďarskou dálnici a doprava zase jet do Rakouska. Jel jsem na Rakousko. Na odpočívadle mě zastavila finanční hlídka,  po prohlídce kufru mě poradil voják, ať to vezmu viaduktem nazpět.

Vrátil jsem se do Bratislavy kde jsem se plácal podle cedulí na Rusovce. Když jsem konečně našel odbočku na Čunovo, tak jsem se se z něj nemohl vymotat na Gabčíkovo. To byl poslední zádrhel, jinak jsem už dojel k hotelu v Mederu bez problému. Jak už jsem tu dlouho nebyl, nemohl jsem to tu vůbec poznat. Ovšem silnici tankodrom mezi Gyorem a Mederem, ta tu byla v nezměněném stavu stále. Po ubytování a večeři jsem šel na prúzkum do termálu. Lidí tu moc nebylo. Myslel jsem si, že tu budou nějaké nové věci, ale ono nic. Bylo jasno a měsíc krásně svítil. Večer se zvednul vítr a přinesl déšť. Ráno po snídani jsem vyrazil na Gyor. Než jsem pochopil systém výjezdu z areálu na pobytovou kartu, několikrát jsem rozehnal rekreanty po promenádě, ale nakonec jsem přece jenom drncal po silnici k termálům v Gyoru. Zaparkoval jsem před termály, vzal  parkovací kartičku, aby mi ji na kase baba odblokovala pro výjezd zadara. Po zaplacení 24 éček jsme se ženou vlezli dovnitř areálu.  Skříňky tu fungují tak, že za turnikety je infoterminál, po přiložení čipu se zjistí jeho číslo a tím i skříňka. Po převléknutí jsme si věci dali na lehátko a šli lázně omrknout. Moc lidí tu nebylo. Léčebné bazény dobrý, ale zdálo se mi to tady takové malé. Venku fučelo a já neměl svoji čepici, takže jsem venek jen proběhnul. V jednu hodinu to máchání tak akorát stačilo, zabalili jsme věci a jeli nazpět do Mederu. Jedině jsem na těhle termálech ocenil, že asi jedou bez chlóru. Meder snad před lety nechloroval tak, jako dnes. Proto jsem moc na bazénech v Mederu nevydržel. Odpoledne jsem zašel na pár piv a boroviček do hospody U Holuba. Bylo tu jen pár lidí a hulili, takže mi smrděly večer hadry. Hospodský něco bušil do notebooku a já jsem měl povídavou. Asi z těch štamprlí. Z kapel hospodský uznával jen ty maďarské např. P.Mobil, Piramis, B52, Triász.

S Omegou a Lokomotive GT jsem moc nezabodoval. V hospodě přibývalo návštěvníků, všichni mluvili maďarsky, a s námi slovensky.  Podle řeči to vypadalo, že osazenstvo nevytahlo za celý svůj život paty z Mederu. O presidentce Čaputové se vyjádřili, že je nezajímá. Nechal jsem si napsat na lístek, kam se tak v Madarsku podívat (Eger, Veszprem, Sumeg,Szigetvar) a byl čas na večeři.  Večer po těch borovičkách a pivech se šlo už jen spát. V sobotu byl válící den. Dopoledne jsem koupil v Coopu klobásy. Klobásy kilo mezi 9-10,5 eury.  Škoda, že jsem se nepodíval v Maďarsku, kolik stojí. Pamatuji, že jsem za ně dával 4 eura v řeznictví. Na večer se šlo na termál. Ale v osm už jsem byl na pokoji, a jelikož jsem měl chuť na kolu, dojel jsem si do Tesca pro ní, a skoro celou jsem ji vymlasknul. V neděli ráno po snídaní jsem už ani na bazén nešel. Doplatil jsem dluhy na baru a hurá na Brno. Raději jsem to vzal přes Dunajskou Stredu než přes Rusovce. V City parku před Brnem jsem špatně zahnul a vrátilo mě to na Bratislavu. Docházel mi benzín, ale naštěstí za prvním sjezdem byla pumpa, docela s dobrou cenou. Otočil jsem se, a dával pozor, abych už k Olympii natrefil. Něco jsem pokoupil, hlavně kalhoty a tenisky, protože příští víkend mám letět na Kubu a věci mám děravé. V IKEA byl oběd, vepřové koleno. Já jsem vzal jedno předposlední a moje žena se chtěla posledního kolena na táce vzdát ve prospěch dětí za námi. Chvilku se s kuchařem dohadovala, až ten vypěnil, že pečenejch kolen má plný sklep, ať si ho kruci vezme. Masa na koleně bylo tolik, že jsem se opět přežral a už jsem ani nevečeřel. Dojeli jsme si do Brna pro našeho psa, kde jsem opět blbě odbočil, dojel na  Královo pole, otočka, a pak už na dobrou. Příště si nahraju do mobilu navigaci Igo či Waze, protože ten Google maps je k ničemu. Cesta domů už byla bez problému a zácp.


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

061651
DnesDnes51
VčeraVčera59
Tento víkendTento víkend110
Tento měsícTento měsíc1174
CelkemCelkem61651