________

Po obědě přes Sedlčany, kde nabíráme posledního účastníka výletu, míříme na Boží Dar. Cestou prší, v cíli sněží. V šest hodin parkujeme před penzionem Houda Bouda http://www.houdabouda.cz/. Ubytujeme se v prostorném dvoupokoji a jdeme rovnou do pivovaru Červený vlk na večeři. Já si dávám tataráka a zkouším všechny silnější piva na čepu. Nakonec zaparkuju u pepřového speciálu. Do jedné ráno si povídáme se zdejším sládkem Márou, spolužákem naší posádky. Ráno vstáváme a jdeme na snídani. Sedíme na ní sami. Venku napadla pěkná vrstva sněhu. Tím odpadají výlety po okolí. Střídavě sněží, svítí slunce a fouká vítr. Poflakujeme se po Božím Daru, navštěvujeme místní muzeum. Alespoň jsem se dověděl, že tu v obci pobýval řecký prozaik Nikos Kazantzakise. Napsal mj.Řeka Zorbu. Mára nás vyvezl čtyřkolkou Subaru na Klínovec, kde se lyžovalo  na jediné sjezdovce.

Fouká nepříjemný vítr. Vracíme se nazpět na základnu a pak se jde na oběd do Zelené restaurace. Venku na ceduli inzerovali pečené koleno, ale nebylo. Hospoda byla plná Němců. Dáváme si knedlíky s vepřovým a Prazdrojem, přesouváme se opět na základnu. Bereme si plavky do Aquacentra, čekáme na Máru, který nás veze do Jáchymova. Na náměstí je nějaká veselice za účasti minima lidí. Navštěvujeme místní muzeum Královskou mincovnu.

Opouštíme ji před zavíračkou a jedeme do Aquacentrum Agricola. Mára jde hledat restauraci Obrácenou střechu, kterou nám doporučil správce penzionu. Tu nenašel, protože správný název zněl Vzhůru Nohama. V ní jsme si dali večeři. Kluci žebírka a já 300g flákotu se zeleninou. Nikdo tu neseděl a po našem odchodu restauraci zavřeli. Jídlo bylo skvělé, prostředí také pěkné. Z ochozu jsme se pokochali výhledem na Jáchymov a vrátili jsme se na základnu usušit plavky a ručníky. Přesunuli jsme se do pivovaru na pár piv a utopence, ale moc nevydržíme, před půlnocí jsme už v postelích. Stále sněží. Ráno chudá snídaně, ještě si jdeme prohlídnout pivovar, protože jsme to nestihli, koupit piva domů, v Jáchymově natankovat a hurá do Pelhřimova. 


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

125070
DnesDnes135
VčeraVčera109
Tento víkendTento víkend785
Tento měsícTento měsíc3584
CelkemCelkem125070