________

ČERVENEC

 

10.7.1989

Ráno bez RTC. Namazal jsem si své plesnivé nohy. Od masti mám už žluté i prsty. Bylo PŠM, takže jsem si ho odseděl na PVSce. Vyšel mi v rozkaze pionýrák. Venku je nemožné vedro. Četl jsem si noviny a šel ven. koupil jsem si vatu na nohy. Vrátil jsem se do kasína a psal přípravu na chemickou. Tlusťoch mě napsal do rozkazu jako svého zástupce. Vysvětloval mi psaní počtů, ale stejně jsem to nepochopil. Kluci mají jet vestředu na slaďovačku. To už tady skoro nikdo nezůstane. Němec má dnes devítku. Půjčil jsem si od Rumíška jeho výbornou mast na nohy.

 

11.7.1989

Ráno mě vzbudil hluk od V3sek. K snídani byly buřty. Byla chemická s chemikem. Dnes je chladno. Prosypal jsem si kanady protiplísňovým práškem a domluvil se s Hylenou, že by mi přivezl nějaký včelí preparát na nohy. Kvůli LPT mám krácený žold. Po chemické jsem si četl noviny a časáky. zašel jsem si na limču a pro poštu. Když jsem vyzvednul proviant šel jsem spát. Ve čtyři jsem šel do služby. Mám ji s Vilíkem. němec mi půjčil do zítra rádio. Nechal jsem udělat Válečkovi počty lidí, umyl si nohy a šel spát.

 

12.7.1989

Vilík mě vzbudil v půl třetí. Zbytek služby byl v klidu. Učil jsem se anglínu a zašel za Zahradníkem, kvůli poučení na LPT. V poště nebylo dneska pro mě nic. Zjistil jsem, že mám jít zítra zase do služby s Kozlem. Dnes mám ZVR. Na hodinku jsem vypadnul do města. Chtěl jsem zavoalt Janě, la e koruna mi propadla. Namazal jsem si nohy a šel spát.

 

13.7.1989

Ráno Kalenda po budíčku chytil nějaké kluky na rotě, tak to prásknul Němcovi. Ten naštěstí jel pryč, takže byl jen řev. Dopoledne jsem s Válečkem dělal počty a BORO. Přečetl jsem si noviny. Šel jsem do služby s Kozlem. Četl jsem si knížku a v jedenáct jsem šel spát.

 

14.7.1989

Od půl druhé jsem polobděl do rána. Přes den byl frmol v telefonech. Udělal jsem rozkaz a dozvěděl se, že jdu na posádku s Kalinou. Skočil jsem pro proviant a dočetl knihu. Vyměnil jsem si maskáče za funglovky. Vystřídal mě Mátl s Rumíškem. Vyjel jsem hned za Janou. Autobus jsem stihnul s během jen taktak. Luba coural někde se svou milou.

 

15.7.1989

 

Večer jsem trochu ujel a Jana fňukala, že nechce být maminkou.

 

16.7.1989

Dopoledne jsem odjel do Písku. Dal jsem si pivko u Bakši. Skočil jsem si pro bouchačku a šel do služby Kalinou. ten zmizel hned po nástupu. Ve službě jsem si četl a vařil čaj. Večer jsem přežil nějak v křesle.

 

17.7.1989

Hylena mi přivezl mekidament na nohy. Za to zacakám minimálně 150kčs.Večer jsem šel do kina na Poldu. Zavolal jsem Janě, ale byla na cvičení. Dal jsem si u Bakši jedno pivo a šel zpátky do kasína.

 

18.7.1989

Švarc má dnes devítku. přes dopoledne jsem si četl na Družbě a Mátl vedl přípravu. Když přišla nějaká kontrola radši jsem se vypařil. Skočil jsem si pro žold 232kčs a pro potvrzení k doktorům. Zašel jsem si do army a začal shánět informace o LPT. Dnes prší. Zaskočil jsem k Zahradníkovi, který měl zrovna na pohovoru uprchlíky z Oldřichova. Nechal jsem si napsat zvláštní dovolenou do knížky. Zašel jsem si za Havelkou, aby mi půjčil RFku. kroutil se a nepůjčil. Skočil jsem koupit Faustovi nějaké krabičky a když jsem se vrátil, zašel jsem s Mátlem na dvě Bakšovi. pak jsem si skočil opsat jízdní řád autobusů do Heřmaně. Zavolal jsem janě a potkal Kytku. Zašli jsem k výběhu a k Bakšovi.

19.7.1989

Ráno jsem balil věci.Musel jsem nacpat boty do masky, jelikož se mi jinam nevešly. Vzal jsem nějaké TPčka. Do tábora jsem jeli Havelkovým dozorem. Bohužel, jak byl rozkopáno před štábem, VSka zapadla do slabě zasypané díry.Až po nápravu.Když jsme ji vytáhli musela se díra zaházet. Jeli s námi stavěši stanů a Janáček. Trochu jsme tábor hledali. Když jsme ho našli byla v něm ještě ještě dozor z minulého tábora a ten o nás nevěděl. postavili jsem teda stany. Kolíky se blbě zatloukali, jelikož pod zemí byla skála. Kluci odjeli a já si šel prohlédnout terén. U lesa byla mastňácká kolonie a u Tábora koupaliště ve výstavbě.Do dvanácti si nás nikdo nevšímal, tak jsem zalezli pod stan a poslouchali rádio. Zašli jsme se Sládkem na lečo a prošli se po okolí. Když jsme se vrátili leželi jsme a opalovali se. večer bylo zasedáni a rozdělovali se oddíly.

Dostali jsem na starost Poláky. O půlnoci jsem se šel vysprchovat. Poláci přijeli až ve tři ráno.

 

20.7.1989

Ráno jsme vstávali v půl osmé. Nasnídali jsem se a začali přijíždět první autobusy dětí. Byly zmatky s ubytováním. S poláky jsem se domluvili na plánu činnosti. Spíše budeme cestovat. Dopoledne jsme se stěhovali do stanu. Bylo vedro. Odpoledne jsem jeli s poláky do písku, tak jsem se museli převlíknout do mundůru. Zaskočil jsem si do kasína pro klíče od domova, ale nechal jsem si je u Jany. Měl jsem dopis od Jany. Nazpátek do Tábora jsem jeli vlakem. Měl sekeru půl hodiny. Cestou jsem kecal s polkama. Do tábora už přijeli němci. Večer bylo vztyčení vlajek. Po večeři bylo sezení vedoucích. Koukali jsma na video Mad Maxe II. Odpadl jsem v jednu. Začíná mě bolet v krku.

 

21.7.1989

Ráno byl budíček v sedm. Holky chtěli půjčit otvírák. Martin běžel s polákama na rozcvičku. Přes den bylo vedro, tak se opalovalo. večer jsem šli na disko, ale nic moc. Kuchařky se ožraly a muselo se pro ně dojet autem.

22.7.1989

Ráno jsem se stavil v kasíně peo diaprojektor a pásky a jel jsem za Janou.

 

23.7.1989

Přijel jsem do Tábora ve tři. Odpoledne začalo pršet, tak jsem uspořádali díču. Franta přivezl bečky piva. večer se hrálo na kytaru.

24.7.1989

Dopoledne jsme stříleli ze vzduchovky. podařilo se mi úplně roztřílet černý terč. Odpoledne byla beseda s potapěčem. Vyprávěl nám jak lovil mrtvoly. Večer bylo video jak pro děti tak pro nás.

25.7.1989

Poláci jeli s Martinem do tábora a já jsem jel s ostatními na Šumavu. Když jsme tam přijeli bylo teplo a pak začalo pršet a celý den. Napdsal jsem pár pohledů. Večer se hrálo na kytaru.

 

26.7.1989

Ráno byla mlha. Přijel autobus a jelo se do Č.Budějovic. Byl rochod a my se šli s Martinem projít. Kopil jsem si knihu a konvičku Janě. Zašli jsme do hospody. Dále se jelo do Č.Krumlova. Pršelo. Zámek byl úplně narván lidmi. Dali jsme opět rozchod. Zašel jsem na oběd.Jelo se ještě do Týnu a Albrechtic. Večer jsme zalehli.

27.7.1989

Dopoledne jsem připravoval noční bojovku a opravoval magič, který holky rozbily. Jelikož pršelo udělala se díča.

 

28.7.1989

Dopoledne jsem vyrazil s poláky do Putimi vlakem. Byl zde docela pěkný kostel s kosti s napoleonských válek. Nazpátek jsem šli pěšky do tábora přes les. Odpoledne jsem spal a večer se udělala díča, protože pršelo. Radek měl kazeťák tak to odsypávalo. Kecali jsem s němci. Tábor byl v klidu. Děcka byla asi unavena. Zavolal jsem Janě


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

064069
DnesDnes15
VčeraVčera64
Tento víkendTento víkend215
Tento měsícTento měsíc148
CelkemCelkem64069