________

DSC 0583

V pátek 18.6. po šichtě, nás lidi z práce a jejich partnery, dopravil autobus do hotelu Rezidence   v Nových Hradech. Dal jsem dohromady grupu 30 lidí a vyjeli jsme na víkendový wellnes all inclusive. Večer jsme věnovali průzkumu hotelu a konzumaci alkoholu zdarma. Ráno jsem se nemohl dlouho rozdýchat. Nechtěl jsem to moc organizovat, jen jsem vyhlásil povinnost navštívit Terčino údolí. V údolí jsme byli v devět a z počátku jsme nikoho nepotkali. Na oběd jsme se vrátili do Hradů, kde jsme našli jedinou dostupnou hospodu na Radnici. Na terase nás obsluhovala zmatená brigádnice. V jídeláku měli  tatarák s topinkami a česnečku, jasná volba pro mě.  Česnečka, kterou si objednalo hodně lidí, byla v rozmezí půl hodiny  přinášena v náhodném pořadí objednání.  Já jsem přišel poslední, ale dostal jsem ji první. Na kalné pivo jsem čekal déle a tataráku jsem se už nedočkal. Nejdříve jsem byl dotázán, jestli chci ten tatarák s topinkami a po kladné mé odpovědi, mi holka, když přišla z kuchyně, sdělila, že se kuchařovi nechce jídlo dělat. Je prý moc plno. Dal jsem tedy ještě jeden kalný  Budvar a závistivě jsem pokukoval po ostatních. Jídla se však dočkala první příchozí skupina. Ovšem kotlík nějaké směsky, kterou si objednal můj kolega, to byl Vesuv!  Na povrchu vytvářela omáčka velké a malé bubliny, které postupně praskaly. Tipoval bych ohřátí na 500°C.  Česnečka chvílemi došla a zase pak byla. Podařilo se nám zaplatit a po krátkém zastavení na hotelu jsme se šli podívat na Den země do Zámecké zahrady. Konečně jsem si zde dal jídlo, smaženého kapra a pstruha. Velká porce za 70,- a maso bylo luxusní. Na večeři do hotelu  jsme se přesunuli, když se začaly balit stánky. 

park

Ještě jsme se do zahrady vrátili na večer, kdy tu hrála místní kapela. Sedli jsme si s pivem ke stolu, jenže po pár písničkách, bylo vyhlášeno, že se balí stoly, na kterých je zespodu napsáno "údolí".  Samozřejmě štěstí padlo i na nás. Dopili jsme a šli si užívat do hotelu. Myslel jsem, že restaurace je otevřená do půlnoci jako wellness. Ale nebyla. Tím jsme po příchodu ze sauny byli na suchu. Ještě, že jsem měl koupené plechy Cideru. Kecali jsme přes půlnoc až jsme byli pruzeni nějakým tajtrdlíkem, že hlučíme. V neděli pro nás přijel autobus a jako první zastávky jsme měli Kraví horu a Dobrou Vodu.

dobra

Poslední zastávkou byl Žumperk. Nahrnuli jsme se do restaurace Penzion Marie a než jsme si objednali jídlo, šel jsem domluvit prohlídku tvrze. V restauraci z nás byli vzteklí, že jsme přijeli bez objednání. Ovšem restauračka byla plná i bez nás. My na terase jsme měli obsluhu v pohodě, ale uvnitř bylo dusno. Takže tuhle hospodu nikdy více. Jídlo bylo ale dobré. Na prohlídce tvrze mě almary  moc neuchvátily. Expozice o rybníkářích byla lepší. A prohlídkou Žumberka náš víkend skončil. Odpoledne jsme byli doma a u mnohých kolegů byly pak doma provětrány lékárničky s léky na žaludek, průjem a hlavu.


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

057429
DnesDnes33
VčeraVčera44
Tento víkendTento víkend112
Tento měsícTento měsíc333
CelkemCelkem57429