________

Ani jsem se nestačil vybalit z výletu na Balt a už jsem hned v pondělí 14.8.odjížděl do Českého Krumlova. Měli jsme v plánu sjet Vltavu. Ubytovali jsme se v penzionu Meandr a večer jsme prošli pár restaurací. Dobré drinky měly v Apothece. Ale byla tu nesympatická obsluha. Několikrát jsme byli v Biku, kde čepovali Budvar. V úterý ráno bylo jasno, takže jsme šli s kamarády do toho. Naproti penzionu byla půjčovna lodí a za půl hodiny jsme už mazali do Rožumberka. Vzali jsme si kvůli dětem raft. Řeka byla úplně prázdná, jelo jen pár lodí. Týden  po nás Vltavu jeli známí a měli taky prázdno. Pontony s drinky jsme pilně navštěvovali. Když jsme od jednoho odplouvali, všimli jsme si v křoví podobné boty, kterou měla Kája. Byla naše. Vodáci plující za námi ji odchytili. Bohužel hned na následují zastávce jsme je na břehu nechali obě.

Do Krumlova jsme dopluli na večer a cestou jsme si objednali noční voroplavbu. Na voru jsme byli s nějakou mladou dvojicí sami a docela projížďka byla zajímavá.

Nazpátek jsme to vzali přes hospodu Depo, protože jsme se nestihli navečeřet. Dal jsem si dobrý tatarák s Plzní. Obsluha byla v pohodě. Noční život jsme vynechali a šli jsme spát. Ve středu podle předpovědi pršelo, Dopoledne jsme se přestěhovali do hotelu Edward s krásným výhledem na zámek a navštívili jsme grafitový důl. Do vláčku bylo docela problematické se vtěsnat v nafasované pláštěnce, blembáku a baterii. Ale vcelku návštěva dolu stála za to.Ještě jsme navštívili základní první okruh na zámku. V kase byl už z cizinců vynervovaný maník, ale s námi ještě pokecal. Tím se za námi vytvořila pěkná fronta. Před časem Č prohlídky jsme dali pár piv v Depu. Večer jsme zašli do Biku. Mě jsem na sobě triko pelhřimovského pivovaru Poutník a osazenstvo na výčepu pochvalovalo kvalitu tohoto piva. Prý je nejlepší na světě. Což vím dávno. Ve čtvrtek ráno jsme došli na snídani, která byla skrovná, protože jsme vstali pozdě a bylo vyžráno. Noční výlet do Strojovny nás nějak zmohl. Pokochali jsme se při kafi výhledem, zabalili si věci a jelo se domů.


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

057429
DnesDnes33
VčeraVčera44
Tento víkendTento víkend112
Tento měsícTento měsíc333
CelkemCelkem57429