________

V sobotu 2.9. od rána mžilo.  V plánu byl výlet na kolech Kladiny-Holušice. Kola jsme si už přesunuli na místo v pátek a nakonec jsme se rozhodli, že přece jenom přes nepřízeň počasí pojedeme. Ještě, že na startu bylo dost jídla a pití, protože do deseti pršelo silně. Nakonec  déšť ustal. V tandemu jsme měli jedno elektrokolo a druhé jsme si s trochou šikovnosti udělali.

Celou cestu jsme šlapali, tlačili a nakonec jsme zaparkovali u kýžené zastávky - hospody ve Světlici. Čepovali Bernarda, takže jsme dali "jedno" a s jedním defektem jsme dorazili do Holušic. Hned jsme se vrhli na připravený sud Poutníka a kamarád kuchař zmizel v kuchyni, aby udělal něco na zub. Ještě dorazil poslední cyklista, s kolem na střeše auta. Nečekal, že to tak rychle ujedeme, už nás na trase nezastihnul. Někdo ještě dopravil dvě petky kamenického piva na ochutnání. Pivo bylo dobré, ale Poutník byl lepší. Než se udělalo jídlo, krátili jsme si dlouhou chvíli jízdou na elektrokole. Přijel mi odvoz, protože jsme byli s kamarádem domluvení, že se podíváme na oslavu 400 let založení klášterního pivovaru. V klášteře  jsem  dal dvě piva a byl jsem už plný. V sále zkoušel táborský orchestr Bolech. Něco jsme odsledovali klíčovou dírkou a já jsem se pak cestou z WC dal do řeči s jedním ze Swing Bandu Tábor, který přijel se svoji škodovkou. 

Samozřejmě, že prohlídka byla nutná. Žetony na jídlo a pití, které jsem dostal od převora, jsem dal šermujícím se klukům a mě a kamaráda nakonec odvezla jeho přítelkyně do Pejru. Původně jsme chtěli odvézt na Jawáč sraz do Jizbice, ale už bylo pozdě. A tak jsme šli do sadů na kraťas filmy. Čepovali kamenické pivo, ale já už najel na malinovku. Filmy se nám zdály takové depresivní, kromě Bubliny nelžou. Ještě jsem vydržel na koncert En.dru.  Škoda, že bylo tak málo lidí. Docela to bylo zajímavý. After party jsem už vynechal, stejně jsem se dostal do postele pozdě.


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

057368
DnesDnes16
VčeraVčera35
Tento víkendTento víkend51
Tento měsícTento měsíc272
CelkemCelkem57368