________

V sobotu 16.9. poměrně pozdě odpoledne jsem byl vyzvednut skupinou B doma a vyrazilo se na Mikulov, kde jsme měli zajištěné ubytování jako vloni. Nejdříve jsme zastavili v Pavlicích, kde jsme si dali nakyslou držkovku a já koupil pár klobás celkem za 1200,. Docela slušně podražili, takže asi to byla moje poslední zdejší zastávka. Ve Znojmě  bylo Vinobraní, ale začalo pršet. Nechtělo se nám za pár hodin platit za vstup, proto jsme dali několik burčáků a pokračovali na Mikulov. Po ubytování jsme zašli do hospody, kde jsme vyčkali příjezdu skupiny A, která se ve Znojmě zasekla. V neděli pršelo, proto jsme se poflakovali po Mikulově.

Prohlédli jsme si zámek a nakoupili proviant. V pondělí se vyčasilo, a tak jsme dali cestu do Lednice - Bulhary - Věstonice -Mikulov. V Pavlicích jsme se stavili na obědě v hostinci U Jurigů. Opět nás obluhovala ušatá servírka z loňska. Klukům se nezdála velikost řízků, ale já jsem si dal dobrou rajskou. Cesta na Věstonice ještě nebyla po několika letech spravená, tak jsme to vzali kolem vody do našeho oblíbeného sklípku. Mezitím se zatahlo, proto už jsme to vzali zpátky na Mikulov. Adymu vyplivla baterie na elektrokole, tak jsme se vlekli. Před Mikulovem jsme se schovali před deštěm na bus zastávce, na které jsem si vtipně zapomenul batoh s foťákem a penězmi. Vrátil jsem se pro něj kosmickou rychlostí. Večer jsme dopili a dojedli zásoby.

V úterý bylo zase hnusně. Ráno nepršelo a tak jsme jeli do Drnholce. V Novém Přerově jsme zašli na polévku a burčák do hospůdky Jáňův dvůr, kterou zrovna otevřeli při čekání na mě.  Já jsem si dal česnekový řízek, který jsem cítil celý den. Ale byl dobrý. Mezitím začalo pršet a proto jsme dojeli do Dunajovic, kde jsme to zaparkovali v penzionu Praha. Kluci si dali oběd a já jen pivo, které mi moc nechutnalo. Za lehkého deště jsme se vrátili do Mikulova. Já jsem si na vjezdu na kruhák přišlápnul pláštěnku, tak jsem si málem rozbil hubu. Ve středu už pršelo fest, proto skupina A se jela vyráchat do Aqualandu Moravia. Skupina B (já) jela do Lednice na zámek a minaret. Policajti měli nějaké manévry a při tankování našeho auta sedli s vrtulníkem těsně vedle pumpy. Myslel jsem, že nás honí protože jsme nezaplatili za parkování. Vrtulník přerušil i natáčení nějaké scénky Izerovi, který se v okolí se štábem motal. Večer jsme dali zahřívačku v hospodě O Hara. Zjistil jsem, že tu čepují Velveta, který jsem už nepil snad deset let. Konečně zde byla i příjemnější obsluha než v minulých dnech. 

Ve čtvrtek jme jeli do Valtic přes Rakousko. Počasí bylo ucházející, ale bylo chladno a větrno. Vesnice v Rakousích se mi zdály oproti našim ošumělé a  sklepy rozvalené. Ve Valticích na Rychtě jsme dali oběd. Brambory byly tvrdé a řízek nedopečený. Za Valticemi jsme se rozdělili a většina už jela do Mikulova, protože byla zima. V hospodě pod penionem jsme pak čekali až do večera, protože jsme si nepředali klíče od pokoje. Ale topilo se, takže s fernetem a pivem jsme tu v pohodě do příjezdu klíčů vydrželi.

V pátek jsme jeli přes Pasohlávky na Strachotín. Na Adyho elektrokole z půjčovny upadnul střed, proto jsme se zdrželi hodinu, než přijel servis s novým kolem. To bylo o dost lepší než ten šmejd, co se na něm jezdilo přes týden.  Na stezkách už přibylo cyklistů, ale ještě to nebylo kritické. V restauraci Isis ve Strachotíně jsme si dali oběd. To byla tragedie. Nejdříve došla objednaná polévka, pak i pivo, na placení jsme čekali snad půlhodiny a ještě se asi servírka okradla. Opět jsme se rozdělili a já se skupinou B přes Věstonice pokračoval do Mikulova. Prozíravě jsem hned při příjezdu zamluvil stůl v hospodě, protože lidiček nějak v pátek přibylo. Došli jsme si na náměstí do restaurace U- Nudle na večeři. U Nudle proto, že jsme zde jednou zažili takovou obsluhu, podle ní musel Felix Holzmann natáčet svou scénku. Dali jsme si všichni smažáka s kofolou. Čepovali Starobrno a to nám nechutnalo. Po jídle jsme zašli do naší spodní hospody. Bylo narváno, ale stůl jsme měli rezervovaný. Vydrželi jsme zde do půlnoci. V devět přijela skupina A, která několikrát píchnula a ještě je zastihla přeháňka.

V sobotu jsme se zabalili, dojeli do Věstonic pro burčák a rychle z oblasti pryč. Na cestách už bylo moc skupin cyklistů.


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

057368
DnesDnes16
VčeraVčera35
Tento víkendTento víkend51
Tento měsícTento měsíc272
CelkemCelkem57368