________

Letos na kolech opět Mikulov a do penzionu Fontana. V sobotu jsme dorazili odpoledne. Zasekli jsme se na obědě ve Velké Bíteši v restauraci U Raušů. Nikdy jsem nedal hodnocení restaurace na internet, tak teď jsem ho dal. Čas od času jsem se zde zastavil, ale tahle restaurace má upadající trend,  a myslím, že už mě jsem nikdo nedostane. Zbytek soboty jsme strávili obchůzkou místních restaurací, jestli zůstalo vše při starém. Zasekl jsem se v jednou sklepě a nazpáteční cestě do penzionu jsem po půlnoci potkal nějakou rozjařenou skupinku, která mě zvala do Březí na nějaký mejdan. No, raději jsem to odmítnul, nerad bych ráno šlapal pěšky do Mikulova.

Ne

Ráno vyrážíme na trasu Březí- Pasohlávky-Strachotín-Pavlov-Mikulov. Počasí nic moc. Cyklistů moc není, sklepy jsou otevřené. Na trase za Pasohlávkama nacházím stovku, kterou hned propíjíme v následujícím sklípku ve Strachotíně. V Pavlově si dáme v restauraci U Jurigů dobrý oběd. Je to osvědčená restaurace. Všímáme si, že mají proházené obrazy na stěnách a chybí ušatá číšnice, kterou pamatujeme dva roky nazpátek. Ale současná obsluha je rovněž sympatická. Dojíme, platíme, sedáme na kola a kromě mě se jede na Mikulov. Já se dávám do řeči s dvěma blondýnkami, které přemýšlí kam na oběd. Jsou ubytované v Zaječím, takže jim doporučím hospodu a šlápnu do pedálů. Ujedu pár metrů a s plným břichem fakt kopec nedávám. Tlačím kolo asi 2 km a na rovině nasednu. Dojedu do Klentnice a začne pěkně cedit. Nějakou půlhodinku strávím v čekárně a když vidím, že asi nepřestane pršet, nahodím pláštěnku a přepnu se na turbo, abych byl brzo na základně. Zde hodím rychlou sprchu a jdu na jídlo k O Hara. Dávám si ke kuřecím křídlům Guiness, Velveta, Svijany a Plzeň. Na večer se přesouvám do hospody pod penzionem U devatero řemesel. S obsluhou pak kecám do půl třetí ráno.

Po

Ochladilo se, ale ráno neprší. Nasedáme na kola, ale jedno nám ušlo. Nechci čekat, tak jedu první. Ostatní se zabývají opravou. Trasu jsme naplánovali Milovice - Šakvice-Zaječí-Rakvice-Lednice-Sedlec-Mikulov. Je strašný vítr a každou půlhodinu trochu sprchne. V Zaječí na rozhledně potkávám náhodou ty blondýnky ze včerejška. Už jedou domů. Pokračuji na další rozhlednu Maják nad Přítlukami. Dál na Lednici a parkuji v Sedleci, místě srazu. Naši výpravu jsem úplně nějak minul a jelikož ty seděli  v Lednici, jel jsem do Mikulova sám. Tak to byla dnes sólovka. Naštěstí jsem měl druhé klíče od penzionu. Opět sprcha a s večeří jsem počkal na kluky. Daly jsme obložené mísy a večer jsme něco popili v kuchyňce.

Út

Dnes je nevlídno a zima. Jedeme do Pasohlávek do Aqualandu. Kluci to hned zaparkují u baru v bazénu. Já si prolézám park a tobogány. Na jednom se vyklopím, raději se vracím než si ublížím. Dávám Mochito na baru a ještě s klukama dávám venkovní termál. Po třech hodinách jedeme domů. Odpoledne se vyčasí a proto navrhuji výstup na Kopeček. Nápad se ujme a všichni jdeme nahoru. Je otevřený kostelík, ale po chvilce očumování, nás z něj vyhodí průvodkyně. Že má další výpravu až za měsíc a nerada by nás tu zavřela. Kocháme se výhledem, který nám narušují vedle nás sedící povykujucí Rusáci. Chci jít dolů po žluté, ale všichni chtějí jít nazpátek nejkratší cestou. Podřizuji se a jdeme na základu. Večer si zase uděláme rautík.

Stř

Dnes jedeme Valtice - Lednice - Sedlec. Počasí je super. V Lednici všichni kromě mě obědvají v bufáči u cesty, protože vedle v restauraci Onyx si nás nevšimli ani za 20 minut. Já si dávám jídlo nazpáteční cestě v Sedleci v Panské. Obsluha a jídlo super, kluci alespoň dali kávu. Večer jsme dali pivko a jídlo v pivnici Golém. Docela dobrý.

Čtv

Dnes trasa Nový Přerov - Novosedly - Brod - Dolní Věstonice - Mikulov. Počasí super. V Přerově v hospůdce Jáňův dvůr dáváme svačinu a mě se na místní wifině podaří koupit přes mobil lístky na Ed Sheerana. Domluvíme se, že se rozdělíme. Silnější jedinci delší trasu, slabší normální trasu. Jedu se slabými. I přes návštěvy sklepů s burčákem jsme pohodovou jízdou na základně ve tři hodiny. Večer jdeme na větší večeři k O Harovi. Dávám si tatarák. Kluci objevují na jídeláku hovězí biftek Spider man. Jelikož mě díky ferratové přilbě, kterou jsem používal místo cyklistické, celý týden nazývali Spidermanem, přesvědčovali mě ať si ho objednám. Už jsem byl docela, přežraný, tak jsem je odbyl, jedině když mi tu helmu přinesou. Počítal jsem s tím, že budou líní pro ni doběhnout. Nebyli. Tak jsem si helmu nasadil a objednal jsem si ten Spider biftek.  Byl docela velký, proto jsem ho nožem rozřezal a nechal kolovat. Naštěstí na mě skoro nic nezbylo, krom přílohy, kterou jsem nechal. Po téhle večeři jsem byl grogy a šel jsem poslušně brzo spát.

Opět super počasí. Dnešní trasa Sedlec - Bulhary - Pavlov - Dolní Věstonice - Brod - Drnholec - Březí - Mikulov. V Pavlově  dáváme oběd. Po příjezdu na základnu se dáváme dohromady a ve třech jdeme na Gregoriana do místního kostela. Ještě ukecám dvojici, která se na penzion přišla ubytovat. Středověké chorály ve státní svátek,super. Kluci remcali, nakonec se jim to líbilo. Dnes jsme zde poslední den. Objednávám u Řemesel na večer stůl a nakonec tam sedím sám. Kluci zvadli. Naštěstí před půlnocí ke mě sedly dvě holčiny, tak jsem s nimi kecal do jedné a pak jsem to také zabalil.

So

 

 

Dnes jedeme domů. Ukecávám naší posádku, že bychom mohli do Znojma. Kluci souhlasí. Ve Znojmě parkujeme u Louckého kláštera před nějakým barákem, ale s majitelem se domlouvám, že nás tam nechá parkovat. Nejdříve se jdeme podívat na dračí lodě. Navazuji kamarádství s posádkou "jeptišek" z Prostějova. udělám pár fotek a zjišťuji, že mám plnou paměťovou kartu. V Louckém klášteře je Burčákobraní. Ochutnáváme burčák a jedeme na oběd do Popic. Na mé oblíbené borůvkové knedlíky. Ty mají a ještě luxusní zelňačku. Všichni si na zahrádce kolem mě na polévce chrochtají. Dostávám nápad, že bychom mohli shodit kola a podívat se na nich do Retzu. Eura mám. Kámošův kluk jede do Znojma se ještě družit s jeptiškami a my s tátou valíme do Rakouska. Je fakt nádherné počasí a stánky s vínem otevřené. V Retzu platím vstup 5 éček na náměstí. Kupujeme burčák a nějakou obloženou mísu. Před stánkem s pražskou šunkou se zastavujeme a fotíme se. Vy jste pražáci? Osloví nás chlap ze stánku. A když mu to potvrdíme, žene se k nám a vypráví nám, jak se tady můžou po šunce utlouci. Ukrojuje nám pěkné fláky masa a jde obsluhovat natahující se frontu lidí. Výlet do Retzu však měl pro mě jediný skrytý účel, což kámoš nevěděl, že už pár let vím o tom, že na vinobraní zde teče z kašny víno.

A opravdu, před pátou přistupují ke kašně dva Bacchusové v římských krojích. Docela jsem v první brázdě a natahuji své dva malé džbánky. Podél ramene kašny jsou natažené s révou hadičky a z nich začíná téci víno. No, myslel jsem si, že se bude nabírat víno z kašny a ono takhle. Víno je zřejmé čerpané akvarijním motůrkem, protože to skoro neteče. Raději si beru své poloprázdé džbánky, ať se také dostane na ostatní. Víno je dobré, nechutná jako krabičák. Přivoláváme auto, protože se začíná dělat chladno. Ještě mě láká jet na noční dračí lodě, ale už jen nabíráme v Šaldorfu burčák a jedeme domů. Nechám se vyhodit v Pejru u garáže abych kluky nezdržoval, ale nakonec je musím zavolat nazpět, protože jsem si nechal na zadní sedačce mobil. Naštěstí ještě nebyli na dálnici. 

 

 

 

 


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

061651
DnesDnes51
VčeraVčera59
Tento víkendTento víkend110
Tento měsícTento měsíc1174
CelkemCelkem61651